Havranův příběh se dočká závěru!

Od Sluneční záře

Nedávno jsme se po dlouhých letech čekání konečně dočkali pokračování manga série Havranova cesta. Pomalu jsme přestávali doufat – víte, že první díl vyšel už v červenci 2020? Na pokračování jsme čekali skoro čtyři roky! S posledním dílem to tak ale naštěstí nebude, Albatros oznámil, že závěr trilogie, Kočičí válečníci: Havranova cesta 3 – Srdce válečníka, vyjde už 19. srpna! A Havranův příběh bude konečně kompletní <3

Kočičí válečníci - Havranova cesta - Zničený mír

Kočičí válečníci - Havranova cesta - Klan v nouzi

Kočičí válečníci - Havranova cesta - Srdce válečníka

V následujících měsících vyjdou hned dvě knihy!

Od Sluneční záře

Vypadá to, že Albatros se nám docela rozjel. Ještě před prázdninami u nás vyjdou hned dvě české knihy ze světa Kočičích válečníků!

První z nich můžeme očekávat ještě na konci dubna. Konečně přichází na svět druhý díl manga série Havranova cesta! Musím se přiznat, že už jsem s dalšími díly moc nepočítala, ale mám z toho obrovskou radost! První díl vyšel už v červenci 2020, ale koukám, že od pondělí je v prodeji už i jeho druhé vydání. Doufám, že poslední díl bude brzy následovat.

Manga Kočičí válečníci: Havranova cesta 2 – Klan v nouzi vychází oficiálně 29. 4. 2024, ale nejspíš bude skladem opět o pár dní dříve (e-shop Albatrosu tvrdí 25.). Má 96 stran, což je stejné jako u prvního dílu, a v kamenných knihkupectvích ji koupíte za 249 korun.

Nové vydání prvního dílu Havranovy cesty – Zničený mír – také koupíte už za 249 korun, ale první vydání bylo o padesát korun levnější. Můžete tak v obchodě narazit na dvě stejné knihy, které mají různou cenu, než se první vydání dovyprodá. Na stránkách Albatrosmedia jdou ještě stále objednat obě vydání.

Ani ne o měsíc později bude Havrana následovat třetí díl třetí série. Kočičí válečníci: Síla tří – Vyhnanci vyjde 20. 5. 2024.

Sojkotlapku, Lvíčkotlapku i Cesmíntlapku lákají hory v dálce a tak, když se naskytne první příležitost, sourozenci neváhají a vydávají se na nebezpečnou výpravu za Kmenem tekoucí vody. I když každý ze svých vlastních důvodů.

Čeká nás 312 stran, cena se nám oproti předchozímu dílu zvedla o dvacku na 349 korun. Na obálce máme tentokrát Vánkotlapku. Jen pro zajímavost – na starém anglickém vydání byli Hrom s Říčkou, kteří mi ke knize seděli více.

V březnu vyjde Věštba Modré hvězdy!

Od Sluneční záře

Je to tak, válečníci, Albatros se rozhodl jít do další české Superedice! A tak Putovaní Ohnivého měsíce, které vyšlo už v listopadu 2022, bude brzy následovat Věštba Modré hvězdy. Kniha by měla vyjít v březnu a obálku nám všem posílá paní redaktorka z Albatrosu jako malý vánoční dárek! Moc děkujeme <3

Jak už název napovídá, kniha se věnuje příběhu Modré hvězdy – kdo by neznal velitelku Hromového klanu, která kdysi dávno do lesa přivedla domácího mazlíčka Zrzka? Ale jak se vlastně velitelkou stala a jakou oběť musela přinést, aby ochránila svůj klan? (Jasně, dozvěděli jsme se to v Lese plném tajemství, ale tentokrát to máme z první tlapky a se všemi detaily!)

Teď můžeme sledovat celý její život od narození, přes všechny její životní bitvy, ztráty a zklamání. Je to smutný příběh, ale rozhodně stojí za to ho prožít s ní. A nejen ten její! Postupně se v knize setkáme i s dalšími postavami, které jsme poznali v úplně první knize Kočičích válečníků! Po těch letech je to jako setkat se se starými přáteli a vzpomínat na staré dobré časy.

A jako bonus se dozvíme, jak se do válečnického zákoníku dostalo, že klanové kočky musí opovrhovat změkčilým životem mazlíčků.

Temná řeka vyjde v říjnu

Od Sluneční záře

Dalšího dílu se dočkáme ještě před Vánoci! Druhý díl třetí série Kočičí válečníci: Síla tří – Temná řeka vychází už 23. října!

Život koček se po shromáždění za bílého dne pomalu vrací do starých kolejí. Napětí mezi klany ještě vzroste, když se v Říčním klanu objeví problém, který je vyžene z jejich tábora. Je opravdu jen dočasný, nebo je to jen otázkou času, kdy se začnou říční kočky poohlížet po území ostatních klanů? Čeká je další bitva?

Lvíčkotlapka mezitím ignoruje válečnický zákoník a nevědomky opakuje stejný přešlap jako už mnoho koček před ním, když se nepřestává vídat s kočkou z jiného klanu. Při svých nočních setkáních objeví tajemnou síť tunelů pod kočičím územím, která se táhne daleko do temnoty. Alespoň tam snad bude v bezpečí před zvědavým pohledem Cesmíntlapky. Jen Sojkotlapka něco tuší o jejich ještě temnější historii. Nakonec však budou muset sourozenci čelit této temnotě společně.

Albatros zatím bohužel nevyslal do světa českou verzi obálky, tak si v článku musíme vystačit s anglickou – na obou verzích ale najdeme Lvíčkotlapku. Kniha bude mít 320 stran a na pultech kamenných knihkupectví ji dostaneme za 329 korun.

Hlavní postavy III. série: Síla tří

Od Sluneční záře

Dnes vychází první díl třetí série! A tak vám přinášíme základní info o hlavních postavách, které nás budou příběhem provázet, abychom vás navnadili. Jsou jimi tři sourozenci z Hromového klanu – Sojkotlapka, Lvíčkotlapka a Cesmíntlapka, vnoučata legendárního Ohnivého měsíce. Každý z nich je jedinečný, spolu jsou silou, se kterou se musí počítat.

Co říkáte na nový styl překladu jmen? Učedníkům se do nich vrátili „tlapky“ a jsou tak zase jasně odlišitelní od válečníků.

zleva: Lvíčkotlapka, Cesmíntlapka a Sojkotlapka

Třetí série přichází už v květnu!

Od Jeřabina

Je to tak, přátelé, Západ slunce jsme si ještě ani nestačili pořídit do našich knihovniček, a už známe datum vydání prvního dílu další série!

Na Vidění se můžeme těšit už 15. května!

S další sérií samozřejmě přichází nové proroctví a můžeme se taky těšit na nové hlavní hrdiny, kteří nás budou celou sérií provázet. Těmi jsou vnoučata Ohnivého měsíce, koťata Cesmínka, Sojčík a Lvíček, kteří se brzy mají stát učedníky Hromového klanu. Jaký osud jim asi Hvězdný klan přichystal? 🤔

“Tajemné proroctví naznačuje, že přijdou temné časy. Nad kočičí tlupou se stahují mračna a budoucnost všech je nyní v tlapkách nové generace. Hvězdný klan si vyvolil tři mladé učedníky: Cesmíntlapku, Sojkotlapku a Lvíčkotlapku. Před každým z nich leží jiná cesta, na kterou se musí vydat. Ani jeden z nich to ale nebude mít lehké, protože jejich dědečkem je legendární Ohnivý měsíc. Dokážou vystoupit z jeho stínu? Objeví v sobě dosud netušené schopnosti? A především – ochrání klan před obrovskou tragédií?”

Na obálce vidíme portrét Sojkotlapky, ostatní protagonisti si nejspíš musí počkat na svojí vlastní obálku. 😀

Západ slunce vyjde v dubnu!

Od Sluneční záře

Je to tu, válečníci! Poslední díl druhé série – Západ slunce – spatří světlo světa v druhé polovině dubna! Už teď se alespoň můžeme pokochat obálkou, kterou nám opět poskytla milá paní redaktorka. Děkujeme =^.^=

Příběh vypráví Ostrodráp a Jezerní lístka, na obálce najdete starého známého Ohnivého měsíce.

Zdá se, že obě dcery Ohnivého měsíce konečně zjistily, kam patří jejich srdce. Bezprostřední nebezpečí bylo zahnáno, přichází období zelenolistí a život v táboře Hromových se pomalu vrací do starých cestiček. Vypadá to, že kromě vracejících se dvounožců nastane u jezera konečně mír. Jenže nad mladou léčitelkou stále visí krvavá věštba a dávný nepřítel chystá pomstu. Ale čí krev bude nakonec prolita?

A jak už Kastanka zmínila v komentářích, Albatros také naznačuje, že se chystá i na třetí sérii! Jupí!!

Kočičí válečníci slaví 20 let!

Od Jeřabina

Tento rok slavíme 20 let od prvního vydání originálu Kočičích válečníků! První knížka s názvem Warriors: Into the Wild (Do divočiny) přišla na svět 21. ledna 2003. (Tak schválně, kdo z vás už byl na světě? :D) Do češtiny byla vydaná o tři roky později jako Divoké kočky, ale na další díly jsme museli čekat docela dlouho… Víte, že v angličtině za těch dvacet let stihli už vydat osm sérií a „pár“ dalších knih? 😀 V této první knížce jsme poprvé poznali domácího kocourka Zrzka, ze…

Registrace opět funguje!

Od Jeřabina

Ahoj, válečníci!

Všimli jsme si, že někteří z vás měli v poslední době problém s registrací na blog. Omlouváme se za komplikace a doufáme, že vás to úplně neodradilo <3 Vzhledem k tomu, že náš IT specialista spravuje náš blog zdarma a ve svém volném čase, náprava chvilku trvala, ale registrace už je konečně opět funkční! (Několikrát ověřeno.) Pokud vám stále nejde se registrovat, zkontrolujte si prosím, že jste schválili použití souborů cookies. Bez nich bohužel nemůžeme uložit vaše údaje a tím pádem registrace nebude fungovat.