I. série: Zákon smečky

Od Jeřabina

Čaudy, po nekonečně dlouhé době jsem tady s přehledem 1. série Zákona smečky. Je to trochu pozdě, jelikož u nás první knížka vyšla v roce 2014 a dokonce je vydaná i celá druhá série (: Takže kdo ještě nečetl, běžte to honem napravit, určitě to stojí za to. (ehm, já to nečetla)

Zákon smečky je zatím jediná série od Erin Hunter, která u nás má přeložené skoro všechny díly. Obě hlavní série vyšly celé v češtině. Nepřeložená zůstala jen jediná kniha se třemi novelami (Tales from the Packs).

Tentokrát v přehledu nenajdete anglické obálky, protože jsou stejné jako ty české a bylo by to zbytečné. Pod přehled jsem ještě pro zajímavost přidala německou obálku prvního dílu, protože si to Němci jako vždy udělali po svém.

Survivors | Warrior Cats
Detailní záběr na Štístka. Je to fešák!
Zákon smečky  (1) - Mrtvé město

Mrtvé město

Zvířecí sága o statečné a nezdolné smečce psů, z nichž každý pes je jiné rasy, jiné povahy, přesto jsou svázáni společným poutem přátelství. Všechno, co znali, se ocitlo v troskách po zemětřesení – Velkém Zavrčení. Ujme se jich retrívr Štístko, tulák a samotář, který utekl z rozvalin psího útulku – z Domu pasti. I když nerad, stane se jejich vůdcem. Jak však naučí domácí mazlíčky a vodítkové psy lovit a přežít v divočině?

Vyšlo 3. 3. 2014

Zákon smečky (2) - Skrytý nepřítel

Skrytý nepřítel

Samotář Štístko odvedl smečku vodítkových psů z trosek města do divočiny. Ani tam však nejsou v bezpečí. Řeky jsou kontaminované a čistou vodu v jezeře v horách hlídá smečka Divokých psů. Zdá se, že boj je nevyhnutelný. Mají však vodítkoví psi šanci proti přesile? Pomůže jim Štístko? Co pro něj znamená jeho dávná družka Hvězda z cizí smečky?

Vyšlo 27. 10. 2014

Zákon smečky (3) - Temnota padá

Temnota padá

Divocí a vodítkoví psi přežili útok nepřítele a jejich jedinou šancí je se sjednotit. Vůdce divokých psů Alfa souhlasil, aby se k jeho smečce připojila Bella a vodítkoví psi, ale Štístka ze společenství vyhnal. Samotář Štístko by měl být rád, že znovu získal svobodu, ale zrádný nový svět je pro osamoceného psa příliš nebezpečný…

Vyšlo 24. 8. 2015

Zákon smečky (4) - Trnitá cesta

Trnitá cesta

Hlavní hrdina Štístko a vůdce smečky Alfa nyní žijí v křehkém příměří, ale napětí mezi nimi vzrůstá. Nově vzniklá smečka spojená z divokých a vodítkových psů musí založit tábor, který bude dostatečně vzdálený od krvelačných hlídacích psů. Dokáže Alfa ochránit všechny podřízené psy, nebo se skupina rozdělí?

Vyšlo 18. 1. 2016

Zákon smečky (5) - Nekonečné jezero

Nekonečné jezero

Štístko a jeho smečka se dokázali ubránit Běsovi, nelítostnému vůdci cizí tlupy. Přesto nejsou v bezpečí. Jezero, ke kterému doputovali, se zdá být nekonečné a nelze v něm ulovit žádnou kořist. Zima se blíží a smečka prahne po jídle a suchém přístřeší. Alfa všem dává najevo, že jeho vlastní potřeby jsou nadřazené potřebám ostatních. A hlídací psi jim jsou v patách…

Vyšlo 2. 5. 2016

Zákon smečky (6) - Psí běsnění

Psí běsnění

Divoká smečka získala nového vůdce a dokázala překonat nástrahy Nekonečného jezera. Nalezený úkryt všem přinesl pocit bezpečí, jen Štístko stále pochybuje. Má vidění, ve kterém všichni psi musí mezi sebou bojovat o holý život. Psí běsnění se blíží…

Vyšlo: 8. 8. 2016

A pro ukázku německé Mrtvé město, další díly si můžete dohledat sami na googlu, pokud vás to moc zajímá. 😉

Survivor Dogs. Die verlassene Stadt: Band 1 (German Edition) eBook: Hunter,  Erin, Pflüger, Friedrich: Amazon.co.uk: Kindle Store