II. série: Nové proroctví

Od Sluneční záře

Další generace kočičích válečníků čelí temné věštbě, která nezasáhne jen válečnické klany, ale celý les.

 

Kočičí válečníci: Nové proroctví (1) - Půlnoc - Erin Hunterová

Půlnoc
Tma, vzduch, voda a obloha otřesou lesem v jeho kořenech.   Po mnoho měsíců žijí divoké kočky v míru a harmonii – ale zkáza, která změní vše, se blíží. Zprávy od Hvězdných mluví o děsivé věštbě, nebezpečí a tajemném osudu.
Všechna znamení ukazují na mladého válečníka, Ostrodrápa, který má nyní osud lesa ve svých tlapkách. Ale proč by měl být vyvoleným hrdinou právě syn zlého Měsíčního drápa? A kdo jsou další kočky zmiňované v proroctví? Ostrodráp ví jistě jen to, že bude potřebovat všechnu odvahu a sílu největších válečníků. Cesta k záchraně klanů začíná.

Vyšlo u nás v roce 2020

Kočičí válečníci: Nové proroctví (2) - Východ měsíce - Erin Hunterová

Východ měsíce
Mnoho úplňků uplynulo od té chvíle, kdy se šest koček vydalo na cestu, aby zachránily své klany. Nyní se opět vracejí domů, ale při přechodu hor potkávají kmen divokých koček s tajemstvím… a vlastním tajemným proroctvím. Hrom nedokáže pochopit, proč je tak fascinuje, ale ví, že hrozba, které všichni čelí, je skutečná. 
Mezitím Ohnivý měsíc a Lístečka v lese sledují, jak se svět Hromového klanu kolem nich pomalu rozpadá. Vrátí se kočky zpět včas, aby zachránily své klany, nebo přijdou příliš pozdě?

Vyšlo u nás v roce 2020

Rozbřesk
Mladé kočky, které se před mnoha měsíci vydaly na cestu, se vrátily s mrazivou zprávou: klany se musí přestěhovat na jiné území, nebo riskovat záhubu.
Ale nebezpečí číhající za hranicemi jejich území jsou nepředvídatelná a kočky nemají tušení, kam jít. To, co právě teď potřebují, je znamení od Hvězdného klanu…

Vyšlo u nás v roce 2021

Záře hvězd  
Než nastane mír, krev prolije krev…
Klany konečně dorazily do svého nového domova. Nyní musí bojovat o vytyčení nových hranic a poznat nová nebezpečí číhající v tomto neznámém kraji. Nejdříve však musí najít náhradu za Měsíční kámen – místo, kde mohou komunikovat s Hvězdným klanem. Nejedna kočka v sobě přechovává zlověstné plány, které by mohly vést k násilí a temnotě. Jak válečníci čekají na znamení, začínají si uvědomovat, že hrozby, kterým čelili v lese, nemusí být tak nebezpečné jako ty, kterým čelí zevnitř.

Vyšlo u nás v roce 2021

Stmívání  
Nové území přináší kočkám nové problémy, bývalí spojenci se stávají nepřáteli.
Jak se propast mezi klany prohlubuje, dcery Ohnivého měsíce stojí před nepříjemným rozhodnutím. Volba, kterou nyní učiní, může ovlivnit Hromový klan po mnoho budoucích generací. S nečekaným nepřítelem v zádech bude jejich odvahy a síly zapotřebí víc než kdy dřív, pokud má klan přežít…

Vyšlo u nás v roce 2022

Západ slunce  
Stíny minulosti stále sužují les. Ostružinový dráp je pronásledován temnou postavou lačnící po pomstě a musí bojovat, aby zůstal věrný svému klanu. Zlověstná cesta se vyvíjí a přichází čas, aby někteří válečníci učinili volbu, jež určí jejich osud… a osud všech klanů.  

Vyšlo u nás v roce 2023