Jak Albatros napravil hřbet druhého dílu

Od Sluneční záře
Dotisk druhého dílu je na světě, a tak jsem se rozhodla ověřit, jestli Albatros dodržel svůj slib a napravil obrázek na hřbetě knížky. Na pultech knihkupectvích můžete ještě narazit na původní pokaženou verzi, ale z distribuce už posílají nový dotisk. Takže pokud po něm toužíte, stačí přesvědčit knihkupce, ať vám ji objednají i přes to, že už mají dva výtisky té samé knihy v regále…
Ale proč byste to dělali, když ještě nevíte, jak ta nádhera vypadá, že? Tak se na to pojďme společně podívat!
Ano, Albatros opět nezklamal. Dodržel dané slovo a my na hřbetech máme už jen jednu kočku… ovšem se dvěma ocasy? Neschopnější nakladatelství jsem snad ještě neviděla.
Přišlo mi to ovšem zvláštní. Jak to, že jim to opět nevychází, když první a třetí díl mají správně? Porovnala jsem tedy knížky ještě jednou s anglickým originálem. Původní vydání má menší formát a tenčí papír… ale obrázek na něm je stejně velký, jak ho tiskne Albtaros! Tak to je jejich kámen úrazu – zvětší si formát, udělají tlustší knížky, ale obrázek nezvětší, i když ho potřebují dát na větší plochu, a pak si to ještě špatně odposouvají. Trochu se bojím, jak dopadnou poslední dva díly.
Sluneční záře /v akci/