Jaký je pátý díl Kočičích válečníků?

Od Sluneční záře

Jak už zaznělo v komentářích, v pondělí konečně vyšel pátý díl Kočičích válečníků – Nebezpečná stezka! Za dva dny jsem ho měla přečtený! Je to trochu škoda, čekat rok na knížku a pak ji zhltnout na posezení… Ale děj je tak napínavý, že se nemůžete odtrhnout!

První kapitola trochu drhne, jako bych to překládala já s Červeným pruhem (který zkouší překládat Bluestar’s prophecy na Wattpadu ;D) a překladatelka zapomněla na hodiny slohu na základní škole. Ale naštěstí se jen potřebovala rozjet, protože dál už se čte knížka sama.

Děj navazuje přímo na předchozí díl, který skončil v momentě překvapení, a rozhodně vám nedá oddechnout. Zrádný nepřítel je zpět, v lese se objevuje nová skrytá hrozba a Modrá hvězda se odvrací od Hvězdného klanu i vlastních válečníků. Může se Ohnivous vůbec na někoho spolehnout?

I když jsem knížku už dávno četla ve fanouškovských překladech, nenudila jsem se ani chvilku a dojemný konec příběhu důkladně probrečela. Ovšem ještě stále není vyhráno.

Čtení nám tentokrát nekazí žádné chyby ani překlepy, Albatros se očividně snaží jít do sebe, i když staré fanouškovské lebky stále nesouhlasí s překladem některých jmen, který se moc nelepší a nakladatelství se do něj čím dál více zamotává. Nelekněte se proto jména Tygr, které ve dvou případech nedopatřením použili pro Drápa.

Hřbet navazuje na obrázek na hřbetě čtvrtého dílu, i když měsíc lítá o pár milimetrů – ale to na anglické verzi taky. Spíš mě děsí, že v porovnání s originálem jim moc z obrázku, který má připadnout na šestý díl, nezbylo. Uvidíme, jak si s tím redakce poradí 🙂

A jak se nový díl líbil vám, válečníci? A žádné spoilery! 😀