I. série: Volání divočiny

Od Sluneční záře

Rozhodla jsem se, že by tu měly být i přehledy ostatních sérií od Erin Hunter, když už taky vycházejí v češtině a na blogu se o nich občas zmíním. Začala jsem s Voláním divočiny, když už tu mám vytvořenou rubriku a brzy vyjde další díl, ale dostanu se i k Zákonu smečky, ať je máme všechny pohromadě. Taky se chystám na přehled všech knih Kočičích válečníků, ale nacpat tolik obrázků do jednoho článku bude hrozná práce, takže to pořád odkládám, nezlobte se 😀 Taky zkouším přesvědčit Jeřabinu, ať vám udělá nějaký nový test, když je ten starý na vás tak moc jednoduchý! Držte mi palce!

Ještě jste o Volání divočiny neslyšeli? Tahle série je úplně jiná než Kočičí válečníci, nebo Zákon smečky, a čtenáři ji zatím míjejí bez povšimnutí. Před tím, než se na ni vrhnete, nebo ji rovnou zavrhnete, přečtěte si moji recenzi prvního dílu!

Vpravo najdete původní anglické obálky, vlevo české/německé, které vycházejí u nás.
Všimněte si, že i když mám všechny české obálky z oficiálních stránek Albatros Media, každý obrázek má jiný poměr stran. Výrazný je zvlášť první díl, který je na něm dost úzký a vysoký. Zajímavé také je, že díly stíhají vycházet mnohem rychleji než Kočičí válečníci – dokonce i po čtyřech měsících!

Taky nechápu, proč má medvěd na čtvrtém díle nápis přes hlavu, když nemusí (němci to zvládli).

Zajímavosti:

Série měla mít původně sedm dílů a nesla název „The Clawed Path“ – odborně přeloženo mnou jako „Vydrápaná cesta“ :D. Název byl na poslední chvíli změněn na Seekers (Hledači), aby mohl být na obálce nápis ve stejném stylu jako Warriors. Což Albatrosu nevyšlo, protože převzal jiné, nepůvodní, obálky a knížky jsou tak na první pohled úplně odlišné od Kočičích válečníků i Zákona smečky.

Druhý díl má na trhu dvě různé verze. Jednu správnou, na bílém papíře a se stříbrným názvem série, a jednu špatnou, na žlutém papíře a s neobarvenými nápisy. Více v článku zde.

Čtvrtý díl se původně měl jmenovat „The Last Great Wilderness“ (Poslední rozlehlá divočina), ale vyšel pod zkráceným názvem „The Last Wilderness“ (Poslední divočina). Zajímavé je, že Albatros ho opět prodloužil. Možná, že kdyby to neudělali, nemusel by mít chudák medvěd nápis přes hlavu. (Pozn. Nakonec obrázek posunuli a nápis má medvěd těsně nad hlavou.)

Putování začíná

Tři medvědy, ledního, grizzlyho a baribala, svede neblahý osud dohromady už jako malá medvíďata. Jsou odloučeni od svých rodin a společně musí přežít v nehostinné divočině a najít cestu zpátky ke svým blízkým. Jejich cesta ale zdaleka nebude jednoduchá… Společně zažijí mnohá dobrodružství a budou muset překonat nejednu překážku.

Vyšlo 24. 9. 2018

Velké Medvědí jezero

Kallika, Ujurak, Lusa a Toklo se rozhodnou vydat k Velkému Medvědímu jezeru, kde se všichni medvědi každý rok scházejí, aby oslavili nejdelší den v roce a vzdali hold slunci. Letos je však trápí nedostatek potravy, a tak hrozí, že odvěké příměří, které mezi jednotlivými medvědími druhy v tento den panuje, bude porušeno. Dokážou medvědi překonat své neshody a spojit síly, nebo mezi nimi vypukne krvavý boj?

Vyšlo 14. 2. 2019

Dejte pozor při koupi!

Kouřová hora

Od Velkého Mevědího jezera se nesourodá medvědí skupinka vydává dál, odhodlaná najít místo, kde by bylo dost prostoru i potravy pro všechny. A pokud možno žádné ploché tváře a jejich řvoucí ohnivá zvířata. Jenže brzy mezi medvědy vypuknou první neshody a zdá se, že ne všem členům výpravy je souzeno ji dokončit… Obzvlášť když je čeká přechod přes nebezpečnou a tajemnou Kouřovou horu, opředenou mnoha strašlivými legendami…

Vyšlo 22. 7. 2019

Poslední rozlehlá divočina

Lusa, Kallika, Ujurak a Toklo konečně doputovali do cíle: Poslední rozlehlé divočiny. Začíná je to však táhnout každého jinam. Ujurak chce putovat dál, Toklo by si rád konečně našel své vlastní teritorium, a Kallika čím dál víc touží po návratu na led. Jen Lusa chce víc než cokoliv jiného, aby zůstali všichni pohromadě. Dřív než však dospějí k rozhodnutí, stane se něco strašného…

Vyšlo 11. 11. 2019

Oheň na nebi

Země najednou skončí a Kallika, Toklo, Lusa a Ujurak se vydávají na led, kde se jim otevírá další cesta. Ale led je mnohem nebezpečnější než medvědi tušili, a tak se všichni musí spolehnout na Kalličiny tlapky, aby přežili palčivou zimu. Když už si začínají myslet, že to nikdy nedokážou, přichází k nim hvězdný medvěd se zprávou: Vše bude v pořádku, pokud půjdou na místo, kde vychází slunce…

Vyšlo 3. 8. 2020

Duchové ve hvězdách

Cesta přes Nekonečný led byla zrádná, ale Kallika, Lusa, Toklo a Ujurak vědí, že jsou na správné cestě a všechny odpovědi, které hledají, budou brzy mít na dosah tlapy. Tím to pro ně ale nekončí, sotva se dostanou zpátky na zem, musí čelit novým výzvám, nástrahám a obtížným rozhodnutím… aby zachránili divočinu.