Dejte si pozor při koupi Velkého Medvědího jezera!

Od Sluneční záře

Myslela jsem, že už jsem o tom psala, nebo že to distribuce Albatrosu napraví, ale nedávno jsem byla v knihkupectví a praštilo mě to do očí znova. (Ne že bych se vždycky chodila v knihkupectví kochat Kočičími válečníky, nebo jim rovnala Zákon smečky, protože vždycky pomíchají první a druhou sérii, to je přece absurdní…) Na trhu jsou dvě různé verze 2. dílu Volání divočiny: Velkého Medvědího jezera! První verze je dokonalá, jak má být. Druhá však ne a poznáte ji na první pohled.

Vadnou verzi Velkého Medvědího jezera poznáte snadno už z dálky: nápis „Volání divočiny“ je neviditelný. Ano, opravdu neviditelný. Je v knize pouze vytlačený, ale není potisklý pozlátkem, takže jakoby tam nebyl. Dále je kniha vytištěna na jiném papíře, než má. Zatímco všechny ostatní díly (i správný výtisk druhého) jsou na bílém papíře, tahle vadná věc je na žlutém. Když se podíváte pozorně, najdete dokonce na zadní desce tajemný nápis „Bude nový kód“, který na správném výtisku není. Už jen kvůli tomu neviditelnému nápisu bych si ji však do knihovničky nepořídila, když za stejnou cenu můžete mít dokonalou verzi. Nebuďte hloupí.

Když jsem ještě pracovala v knihkupectví, vadné výtisky jsem vyreklamovala u dodavatele a poté přišli správné. Zároveň jsem Albatros upozornila, že by vůbec neměly být v oběhu, ale zjevně je vůbec nestáhli, protože na ně narážím ve všech knihkupectvích, kam vkročím (teď si vybavuji tak tři různá v Praze). Pokud na ně narazíte i vy, zkuste přesvědčit knihkupce, ať udělá to samé a zařídí vám ty správné. Pokud vám přijdou z e-shopu, rovnou jim to vraťte a chtějte ty správné. Jak říkám, nebuďte hloupí! Knížky jsou dost drahé na to (zvlášť tahle, dražší než Kočičí válečníci i Zákon smečky), aby byly vadné, když nemusí.

P.S. pro Albatros: Možná, že kdybyste vadné verze stáhli, začal by se druhý díl víc prodávat 🙂
P.P.S. pro Albatros: Ty druhé díly jsou zákeřné, že jo? 😀

Výzva!

V komentářích padl názor, že se vadný výtisk do knihkupectví dostane „sem tam“. Rozhodla jsem se zjistit, jak moc velké to „sem tam“ je, a vydala se do různých pražských knihkupectví na průzkum. Přidejte se i vy! Zajděte do svého nejbližšího knihkupectví a mrkněte, jaké vydání najdete v polici! Dejte vědět do komentářů, co jste zjistili!

Vadný výtisk:

Luxor; Praha, hlavní nádraží
Portál; Praha, Jindřišská
Luxor; Praha, Palladium
Knihcentrum; Praha, CČM
Kanzelsberger; Praha, Krakov
Luxor; Praha, Galerie Harfa
Luxor; Praha, OC Nový Smíchov

Správný výtisk:

Knihy Dobrovský; Praha, OD Kotva
Kanzelsberger; Žďár nad Sázavou
Luxor; Liberec